Profil firmy
 
Zakres działalności
 

Jesteśmy firma oferująca Państwu szybkie i kompleksowe usługi w zakresie konserwacji, renowacji i rekonstrukcji wszelkiego rodzaju zabytków. 
Wieloletnie doświadczenie, doskonała kadra konserwatorska różnych specjalności pozwalają nam na zaoferowanie naszych usług najbardziej wymagający klientom. 
Od ponad trzydziestu lat zajmujemy się kompleksowym przeprowadzaniem renowacji i restauracji obiektów zabytkowych poczynając od prac badawczych ( archeologicznych, archeologiczno -architektonicznych) poprzez ekspertyzy budowlano-konserwatorskie i prace projektowe do pełnego wykonawstwa ze szczególnym uwzględnieniem prac murarsko – tynkarskich i sztukatorskich, konserwację i renowację detalu architektonicznego, stolarki budowlanej, pokryć dachowych, prac izolacyjnych itp. itd. Posiadamy także specjalistyczne pracownie zajmujące się przedmiotami ruchomymi ( malarstwo, rzeźba w drewnie i kamieniu, meble metal itp. ) i nieruchomymi ( polichromie, ołtarze itp. ) 
Do realizacji powyższych zadań posiadamy grono doświadczonych fachowców i specjalistów legitymujących się stosownymi uprawnieniami ogólnymi i konserwatorskimi.
 
Podkreślając nasze możliwości kompleksowego przeprowadzenia 
prac polecamy nasze usługi w zakresie:
- prac projektowych
- badań architektonicznych, archeologiczno – architektonicznych i archeologicznych
- realizacji prac budowlanych w technikach tradycyjnych
- konserwacji i renowacji dzieł sztuki
- renowacji i rekonstrukcji detalu architektonicznego elewacji i wnętrz
- konserwacji mebli i stolarki budowlanej
- prace rzeźbiarskie i snycerskie
- renowacji, konserwacji ołtarzy
- badań, ekspertyz i dokumentacji konserwatorskiej.


 
Kronika
 

 
Pracownie Konserwacji Zabytkόw w Poznaniu powstały w roku 1967 jako oddział Przedsiębiorstwa Państwowego PKZ z siedzibą w Warszawie.
W roku 1989 nastąpiło przekształcenie Oddziału PKZ w Poznaniu w spόłkę prawa handlowego. Utworzona Spόłka została zarejestrowana w rejestrze handlowym w Poznaniu pod nr RHB 4509 jako Pracownie Konserwacji Zabytkόw w Poznaniu Spόłka z o.o.
Od roku 1992 udziałowcami Spόłki są wyłącznie osoby prywatne. Z uwagi na duże zaangażowanie firmy na terenie Niemiec, a w szczegόlności w Poczdamie, gdzie nasza działalność trwa nieprzerwanie od 1976 roku, koniecznym stało się utworzenie stałego przedstawicielstwa w tym mieście. W dniu 12.11.1992 wpisem do rejestru handlowego Landu Brandenburg utworzona została w Poczdamie filia PKZ.
Aktualnie jednostka ta zatrudnia na stałe 25 doświadczonych rzemieślnikόw i konserwatorόw.
  
  
Pracownie Konserwacji Zabytków Sp. z o.o.
Ul. Grobla 28
61-858 Poznań
Prezes Zarządu: Mgr Inż. Jerzy Chuchracki
Kontakt:
tel.  +61 852-82-71
fax. +61 852-55-478
E-Mail: info@pkz-poznan.com
Filia w Poczdamie :
Werkstätten für Denkmalpflege Poznan 
Sp. z o.o.
Zweigniederlassung Potsdam 
Lennéstr.10
14471 Potsdam
Kontakt:
tel. +49 (331) - 97 02 17  
fax. +49 (331) - 95 10 088
E-Mail: info@pkz-denkmalpflege.com

| firma | fasady | sztukaterie | kamień naturalny | drewno | dzieła sztuki | dokumentacje | archeologia | lista referencyjna | email |